Päť dôvodov, prečo...

Autor: Iniciatíva slovenských učiteľov | 27.6.2016 o 22:14 | Karma článku: 10,46 | Prečítané:  6517x

V tomto blogu uvádzam svojich 5 dôvodov, prečo sa nezúčastním júlového protestu ani žiadneho štrajku. 

  article_photo
  1. Som učiteľka. Učiť žiakov však nie je moja práca, je to moje poslanie, môj život. A práve preto, že nemilujem mne zverené deti len do výšky svojho platu, je mojou psou povinnosťou, aby som pre svojich žiakov pracovala dňom i nocou, hoci aj za tabuľkový plat. To, že moja mzda reálne nepokryje moje náklady na živobytie mi neprekáža, pretože dokážem prežiť zo svojej lásky k deťom. A moja rodina tiež.
  2. Požiadavky, ktoré presadzuje ISU sú nereálne. Zvýšiť mzdy všetkým učiteľom, a ešte k tomu navýšiť rozpočet školstva, by si vyžiadalo obrovské finančné prostriedky, ktorými naša vláda jednoducho nedisponuje. Hádam by ste neverili všetkým tým lžiam, ktorými sa v poslednom čase opozícia a médiá snažia očierniť ministra vnútra, ktorý s pánom L. B. nie je už dlhé roky v kontakte. Od žiadnych firiem pána L. B. žiadne príjmy nikdy nedostalDostal ponuku na odkúpenie podielu od odchádzajúceho akcionára B. A. Haus – pána L. B.
  3. ISU okrem iného učiteľov zavádza svojou demagógiou. Počas predvolebnej debaty premiér predsa jasne povedal, že peniaze na 25% zvýšenie platov učiteľov má vláda k dispozícii na celé volebné obdobie: „My sa k tomu môžeme bez problémov priblížiť, pretože ak si zoberieme, že máme k dispozícii finančné zdroje na ďalšie 25% zvýšenie platov, tento cieľ v roku 2016 môže byť splnený.“
  4. Dôverujem premiérovi SR i celej vláde, pretože ma nikdy nesklamali. Doteraz predsa vždy splnili všetky sľuby, ktoré tlmočili svojim voličom pred voľbami. Veď aj sám predseda vlády povedal: „Teraz sa budeme baviť, či dáme 6%, ako sme sľúbili.“ A práve spomínaných 6% je už schválených od 1. 9. 2016.
  5. Za najsprávnejšie riešenie považujem zveriť svoju budúcnosť kolektívnemu vyjednávaniu prostredníctvom jediného reprezentatívneho sociálneho partnera. Nátlakové politické a divoké akcie organizované hŕstkou nespokojných učiteľov sú absolútne neoprávnené, možno aj protiústavné, a predovšetkým nemajú žiaden zmysel ani dosah. Hoci bývalý minister školstva hovoril o tom, že je potrebné vytvoriť politickú objednávku a tlak, nie je to pravda. Tých 6%, ktoré boli vybojované, máme len vďaka novému ministrovi, ktorý sa už v ten deň, keď bolo schválené programové vyhlásenie vlády (PVV) nebál do médií povedať, že financie na školstvo, ktoré sú zapracované v PVV sú nevyhnutné minimum, ale tých finančných zdrojov je potrebných oveľa viac. A vôbec to nebolo jednoduché, pretože minister školstva je členom vlády.
  article_photo

  PS 1: Podobnosť so skutočnými výrokmi čisto „náhodná“.

  PS 2: Ako hovorievala moja bývalá profesorka: „Kto to nepochopil, tomu to nebolo určené.

  Monika Haburajová

  article_photo

   

  Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
  Pridaj k obľúbeným

  Hlavné správy

  EKONOMIKA

  Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

  Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

  SVET

  Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

  Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

  DOMOV

  Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

  Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


  Už ste čítali?